reklama

Novinky z veletrhu spotřební elektroniky CES 2013

16. 1. 2013 17:00

Letošní veletrh spotřební elektroniky CES, který se každoročně koná v Las Vegas, byl podle odhadu organizátorů zatím největším za jeho 45letou historii. Dorazilo sem odhadem 150 tisíc návštěvníků, z toho zhruba 112 tisíc ze Spojených států. Přejít do galerie: 20
  • Kromě šéfů a manažerů významných firem letos na přehlídce elektroniky promluvil například někdejší prezident Spojených států Bill Clinton.
  • Největšího veletrhu spotřební elektroniky se letos zúčastnilo 3250 vystavujících z celého světa a představili tu přes 20 tisíc produktů.
Jihokorejský Panasonic tu letos představil například dvacetipalcový tablet založený na operačním systému Windows 8. "Jedná se v první řadě o komerční produkt, využití ale může najít také u architektů, grafiků či fotografů," tvrdí zástupce Panasonic Aaron Fowles.
  • Kromě tabletu Panasonic představil svůj první prototyp supertenkého televizoru OLED s 56palcovou úhlopříčkou. Kdy se začne zařízení prodávat a kolik bude stát, zatím stejně jako v případě tabletu není jasné.
  • Zakřivený televizor OLED představila i další jihokorejská skupina LG, úhlopříčka zařízení má 55 palců.
  • Čínská Huawei na veletrhu uvedla dva chytré telefony Ascend D2 a Ascend Mate. Oba mají větší obrazovku i rozlišení než konkurenční smartphony od Apple nebo Samsung. Ascend Mate s úhlopříčkou 15,5 cm (6,1 palce) výrobce dokonce označuje za chytrý mobil s největší obrazovkou na světě.
Šéf divize spotřební elektroniky Huawei Richard Yu doufá, že telefony nabídnou alternativu pro lidi, kteří musí nyní nosit tablet, laptop, chytrý telefon a fotoaparát. V Číně chce firma začít telefony prodávat během ledna a února, v ostatních zemích by se na trh měly dostat později - kdy přesně, výrobce zatím neupřesnil.
Letošní veletrh spotřební elektroniky CES, který se každoročně koná v Las Vegas, byl podle odhadu organizátorů zatím největším za jeho 45letou historii. Dorazilo sem odhadem 150 tisíc návštěvníků, z toho zhruba 112 tisíc ze Spojených států. | Foto: Reuters

Největšího světového veletrhu spotřební elektroniky CES se letos zúčastnilo 3250 firem. Podívejte se, jaké novinky mimo jiné v americkém Las Vegas představily.

autoři: Reuters, ČTK, Tereza Holanová

reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama