reklama

Rekordní zájem o nový iPhone: Dva miliony za první den

17. 9. 2012 17:42

Za první den se telefonu iPhone 5 prodalo dvakrát více než minulého modelu

//cdn.i0.cz/public-data/33/49/5fbf9563349282b7de48fcc2db9d_r16:9_w480_h270_gi:photo:503294.jpg Foto: Aktuálně.cz

San Francisco - Společnost Apple hlásí rekordní předprodeje chytrých telefonů iPhone 5. Během prvních 24 hodin jich prodala ve srovnání s předchozí řadou iPhone 4S více než dvojnásobek.

Podle Philipa Schillera, který je šéfem marketingu skupiny, se za první den podařilo prodat dva miliony přístrojů. Například analytici Topeka Capital Market přitom podle serveru Computerworld očekávali, že půjde o 1,3, nejvýše 1,5 milionu kusů.

Přijímat objednávky začal Apple v pátek, kromě Spojených států spustil předprodeje ještě v dalších devíti zemích, například v Kanadě, Francii, Japonsku nebo Velké Británii.

Na těchto trzích se také nový iPhone dostane do obchodů jako první, a to 21. září. Navzdory tomu se ale největší nadšenci začali před kamennými prodejnami v USA či Británii řadit do front již tento víkend, to znamená s týdenním předstihem.

Zákazníci v dalších zemích - včetně České republiky - si budou muset počkat o týden déle.

Očekává se, že pouze za září zvládne Apple prodat na 10 milionů nových smartphonů. Pokud by se odhad naplnil, bylo by to dvakrát rychleji než se povedlo jihokorejské firmě Samsung s její vlajkovou lodí Galaxy S III.

  • Stejně jako v předchozích dvou letech uvádí společnost Apple nový model tabletu iPad. Na rozdíl od předchozího nenese žádné pořadové číslo. Ve Spojených státech, Kanadě nebo Německu se prodává od pátku. Do Česka přijde o týden později, 23. března.
  • Jak Apple hlásí, prodejny v celém světě obléhaly v pátek davy zájemců, kteří se rozhodli tablet koupit.
  • V tokijské obchodní čtvrti Ginza bylo podle agentury AP před jejím otevřením asi 450 lidí.
  • "Jsem nadšený, konečně ho mám! Čekal jsem tu 36 hodin," uvedl pro agenturu AFP jeden ze zákazníků poté, co opustil obchod. "Přijel jsem sem z Ruska. Všichni tam chtějí iPad, u nás ale budeme muset několik měsíců čekat. Připomíná mi to, když jsem před třiceti lety čekal osm hodin v mrazu před Leninovým mauzoleem," komentuje Oleg Konovalov.
Galerie (15)

Na nový iPad čekaly ve frontách stovky zákazníků

Autor: Reuters, ČTK, Tereza Holanová


autor: Tereza Holanová

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama