reklama

Nový iPad je zatím také ve znamení front a čekání

14. 3. 2012 8:37

Jen kvůli málokterému produktu za pět se dolarů lidé stojí ve frontě. Apple je výjimka

Nový iPad Nový iPad | Foto: Reuters

Ještě o minulém víkendu si někteří lidé bezelstně kupovali tablet iPad 2 a byli pak překvapeni, že do obchodů míří nový iPad. Jedná se už o třetí generaci tabletu od společnosti Apple. To však každý skalní fanoušek ví, protože jestli nebyl dost rychlý, nemusí si datum 16. března, kdy jde přístroj v zahraničí do prodeje, vůbec poznamenávat.

Fronty až na ulici, když se začal prodávat druhý iPad

Zájemce má totiž dvě možnosti, jak iPad sehnat. Buď online nákupem po internetu, nebo klasickou návštěvou kamenného obchodu Applu s licencovaným prodejem . Internetové předobjednávky bez překvapení zahltila vlna poptávky. Čekací doby se tak nyní protáhly na dva až tři týdny. Do té doby to holt musí majitelé starších verzí vydržet. Obrnit se pevnými nervy musí i ti, co vyjdou do ulic. Při uvedení iPad 2 provázely dlouhé fronty každého, kdo pospíchal s nákupem. Jiná situace se nečeká ani letos.

Miliony pixelů, Bluetooth 4.0, podpora sítě 4G

Nejrozumnější je tak nechat první vlnu polevit, nebo objednávat na internetu, ještě než se čekání neprotáhne na čtyři týdny. Nový iPad má Retina displej, čímž pádem nabídne neobyčejně jemný a ostrý obraz s rozlišením převyšujícím možnosti dnešních Full HD televizorů. Výkonný procesor s čtyřjádrovou grafikou zajistí, aby miliony pixelů fungovaly, jak měly. Novinkou u přístroje je i Bluetooth 4.0, které se poprvé představuje na tabletu. V Čechách ho čekejme koncem měsíce.

  • Nový iPad představil v San Franciscu šéf Apple Tim Cook. "Všichni se ptali, kdo přijde s produktem, který bude lepší než iPad 2. Už se ptát nemusíte - jsme to my," řekl.
  • Nový iPad nabízí Retina display s rozlišením, které ještě na tabletu nebylo: 2048 x 1536 pixelů. To je víc, než má s 1920 x 1080 například HD televize.
  • Vyšší rozlišení znamená jemnější obraz. Uživatel by neměl jednotlivé pixely rozeznat už ze vzdálenosti 15 palců (cca 38 cm), chlubí se Apple. Také podání barev má být o 44 procent sytější než u iPadu 2.
  • Nový iPad pohání dvoujádrový procesor A5X vybavený čtyřmi grafickými jádry. Apple tvrdí, že je až čtyřikrát výkonnější než konkurenční chip Tegra 3 od Nvidie, který začali ve svých tabletech a smartphonech používat další výrobci. Na nezávislé testy, které by toto tvrzení potvrdily, si ale musíme ještě počkat.
Galerie (8)

Nový iPad má vyšší rozlišení, lepší procesor a umí 4G sítě

Autor: Datarama

autor: Adam Fiala

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama