reklama

Koupíte si mobil od Facebooku? Možná už brzy

28. 5. 2012 17:20

Informaci přinesl New York Times, Facebook ji nepotvrdil ani nevyvrátil

//cdn.i0.cz/public-data/b5/71/1e069acb3af4b7ce56e44d92047d_r16:9_w480_h270_gi:photo:440416.jpg Foto: Reuters

New York - Společnost Facebook provozující stejnojmennou sociální síť se prý ještě letos chystá uvést na trh vlastní chytrý mobilní telefon. Píše o tom list The New York Times, který podotýká, že jde již o třetí pokus firmy o vytvoření telefonu. Facebook má téměř miliardu uživatelů, mnoho z nich přitom do sítě přistupuje právě z mobilního telefonu.

Facebook informace o svém zájmu o vlastní mobilní telefon nepotvrdil ani nevyvrátil. Odkázal pouze na své starší vyjádření. "Působíme napříč celým mobilním oborem. Spolupracujeme s operátory, výrobci zařízení, poskytovateli operačních systémů i vývojáři aplikací," uvedla firma.

Nejmenovaný zaměstnanec Facebooku ale uvedl, že motivace firmy je jasná. Po nedávném vstupu na burzu musí hledat nové zdroje výnosů. Společnost se obává zaostávání v mobilech, které z hlediska růstu představují jednu z nejslibnějších oblastí.

"Mark Zuckerberg, šéf a zakladatel Facebooku, se obává, že pokud v blízké budoucnosti nevytvoří mobilní telefon, pak se z Facebooku jednoduše stane jedna z aplikací na jiných mobilních platformách," uvedl zaměstnanec.

Jako Google

The New York Times se nicméně táže, zda se softwarová firma naučí vyrábět hardware. Připomíná, že v podstatě jedinou firmou, která zvládá oboje, je Apple. Právě její bývalé inženýry, kteří se podíleli na vývoji úspěšného iPhonu, nyní Facebook najímá. Při předchozích pokusech o tvorbu vlastního telefonu se totiž firma přesvědčila, že potřebuje lidi se zkušenostmi.

List také upozorňuje na to, že výchozí pozice Facebooku není špatná. Má totiž k dispozici kompletní operační systém, v němž lze zasílat textové zprávy, který má kalendář a adresář a zvládá i video. Společnost také připravuje vlastní obchod s aplikacemi a nedávno za miliardu dolarů pohltila populární aplikaci pro sdílení a úpravu fotografií Instagram.

A kdyby se firmě tvorba vlastního telefonu nedařila, může si koupit nějakého výrobce, podobně jako nedávno Google koupil mobilní divizi Motoroly. New York Times ukazuje třeba na kanadskou společnost Research in Motion vyrábějící telefony BlackBerry s hodnotou kolem šesti miliard dolarů. V úvahu prý připadá i tchajwanská firma HTC s hodnotou 11,8 miliardy dolarů.

  • PadFone je high-endový smartphone, který se jednoduchým kouzlem změní v desetipalcový tablet s klávesnicí a dotykovým perem (stylusem).
  • Už sám telefon má zajímavé parametry: 4,3palcový Super Amoled display, dvoujádrový chip a paměť o kapacitě 16-64 GB, rozšiřitelná o microSD karty.
  • Rozměry PadFone jsou 128 x 65,4 x 9,2 mm a hmotnost 129 g. Zadní kamera má rozlišení 8 megapixelů, přední  nahrává ve VGA rozlišení.
  • Po vložení do tabletu uživatel může k práci využít 10,1palcovou obrazovku. Zvýší se také výdrž přístroje (prý až pětinásobně), protože tabletové pouzdro obsahuje vlastní akumulátor.
Galerie (8)

Asus PadFone je mobil, tablet, notebook a headset v jednom

Autor: Datarama

  • Nový iPad představil v San Franciscu šéf Apple Tim Cook. "Všichni se ptali, kdo přijde s produktem, který bude lepší než iPad 2. Už se ptát nemusíte - jsme to my," řekl.
  • Nový iPad nabízí Retina display s rozlišením, které ještě na tabletu nebylo: 2048 x 1536 pixelů. To je víc, než má s 1920 x 1080 například HD televize.
  • Vyšší rozlišení znamená jemnější obraz. Uživatel by neměl jednotlivé pixely rozeznat už ze vzdálenosti 15 palců (cca 38 cm), chlubí se Apple. Také podání barev má být o 44 procent sytější než u iPadu 2.
  • Nový iPad pohání dvoujádrový procesor A5X vybavený čtyřmi grafickými jádry. Apple tvrdí, že je až čtyřikrát výkonnější než konkurenční chip Tegra 3 od Nvidie, který začali ve svých tabletech a smartphonech používat další výrobci. Na nezávislé testy, které by toto tvrzení potvrdily, si ale musíme ještě počkat.
Galerie (8)

Nový iPad má vyšší rozlišení, lepší procesor a umí 4G sítě

Autor: Datarama

--------------------------------------------------------------------------------

Mobilní telefony dle vašeho přání.

autoři: ČTK, Jiří Hovorka

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama