reklama

iPhone posílal skryté SMS, Vodafone vrátí peníze

20. 9. 2013 18:10

Po stažení aktualizace operačního systému přišli klienti o desítky korun

Operační systém iOS7 od Apple Operační systém iOS7 od Apple | Foto: Reuters

Praha - Někteří klienti tuzemského operátora Vodafone přišli během několika minut o desítky až stovky korun. Po stažení aktualizace operačního systému iOS7 pro přístroje od společnosti Apple totiž nechtěně odeslali několik desítek aktivačních SMS do Velké Británie.

„Situace byla pravděpodobně způsobena vytížením serverů společnosti Apple v kombinaci s technickým problémem SMS centra společnosti Vodafone - nastavením SMS centra v případě doručování SMS na přetížené číslo příjemce," vysvětlila online deníku Aktuálně.cz Adéla Konopková z tiskového oddělení Vodafone.

"Všem zákazníkům, kteří 18. a 19. září aktualizovali svoje Apple zařízení na iOS7 a odesílali aktivační SMS k aplikacím FaceTime a iMessage, budeme účtovat pouze jednu aktivační SMS, a to i v případě, že těchto SMS bylo kvůli technickým komplikacím odesláno více," slibuje Konopková.

Pokud klienti využívají předplacené služby, dobije mu společnost v průběhu příštího týdne kredit zpět. Zákazníkům s tarifními službami vykompenzuje cenu odeslaných SMS v příštím vyúčtování. Společnost se zároveň klientům omlouvá.

  • Na trh jde jednak levnější model s názvem iPhone 5C. Zařízení má plastový kryt. Druhý model iPhone 5S má dokonalejší čip a nově snímač některých biometrických údajů, který má zlepšit bezpečnost operací na telefonu.
  • V letošním druhém čtvrtletí se podíl Applu na trhu s chytrými telefony podle výzkumné firmy IDC snížil na 13,2 procenta z 16,6 procenta před rokem
  • //cdn.i0.cz/public-data/1c/2f/cefba64b3d64bdfffa8bd8004278_r1:1_w95_h95_gi:photo:572809.jpg
  • Apple v poslední době ztrácí podíl na trhu s tablety i chytrými telefony, kde čím dál více zaostává za přístroji s konkurenčním operačním systémem Android.
Galerie (12)

Apple začíná s prodejem nových chytrých telefonů

Autor: Aktuálně.cz, Štěpán Plaček

  • Dlouho očekávaná prezentace novinek společnosti Apple začíná. Šéf firmy hovoří o nové verzi operačního systému iOS7.
  • iOS7 bude dostupný od 18. září.
  • První z "nových" iPhonů - levnější model s názvem iPhone 5C - má plastový kryt dostupný v pěti barvách.
  • iPhone 5C má displej s úhlopříčkou čtyři palce (zhruba deset centimetrů) a fotoaparát s rozlišením osm megapixelů.
Galerie (14)

Novinky od Apple: Jeden iPhone je barevný, druhý snímá otisk prstů

Autor: Reuters, ČTK, Datarama


autor: Petr Kučera

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama