reklama

Hardwarium: Kindle Fire, Motorola Atrix 2, Disney Phone

2. 10. 2011 15:25

Toshiba Satellite L735D - povedený dětský notebook 
Nedostatečné nabídky dětských notebooků na trhu si je jistě vědoma japonská společnost Toshiba. Ta  spolu s americkým maloobchodním řetězcem Best Buy představila dětský notebook Toshiba Sattelite L735D.  V podstatě se jedná o přebalený starší model L635 s novou s ohledem na děti orientovanou softwarovou výbavou.  Na první pohled notebook zaujme svým barevný provedením. Stříbrné šasi doplňuje neonově zelená. Přejít do galerie: 11
  • Klávesnice je snadno otíratelná. Pevný disk o velikosti 320 GB je odolný proti nárazům. Srdcem notebooku je procesor AMD E-300 s taktovací frekvencí 1,3 GHz. Velikost RAM nebyla specifikována. Displej o velikosti 13,3" (rozlišení 1300 x 708). Přední kamera je schopna pořídit video v rozlišení 720p. Po stranách jsou umístěny porty USB 2.0. Na baterii by měl být notebook schopen běžet pět a půl hodiny. K prodeji by měl být na začátku října. Cena byla stanovena na 497,99 USD.
  • DM011SH a DM010SH - Androidí telefony od Disneye 
Jak jinak smýšlet o nových androidích telefonech z produkce japonské divize společnosti Disney, než jako o pohádkových. V týdnu byly takové představeny hned dva. Model DM010SH a DM011SH. Model DM010SH se nijak neliší od zaběhnutých modelů vyšší kategorie. Tvar je standardní placka se zaoblenými rohy. Displej o velikosti 4" s qHD rozlišením (960 x 540 px). Procesor s taktem 1 GHz. Fotoaparát je umístěný na zadní straně telefonu s rozlišením 8Mpx.
  • Model DM011SH překvapí svou vysouvací, vodě odolnou klávesnicí. Displej má v porovnání s předchozím modelem menší, 3,4" (rozlišení 854 x 480 px). Procesor a fotoaparát je stejný. Oba modely také schodně obsahují WiFi, Bluetooth 3.0,infračervený port, NFC a GPS. Telefony by se měli začít v Japonsku prodávat koncem roku 2011. Zdali se dostanou do Evropy je nyní ve hvězdách.
  • ASUS ET2410 - All-in-One-PC krasavec 
S novou řadou multimediálních All-in-One PC přichází tchajwanský výrobce ASUS. Nutno říct, že se povedla. Na první pohled zaujme tenká (6 cm) multidotyková obrazovka o velikosti 23,6" s LED podsvícením a FullHD rozlišením.  Na ten druhý pak potěší procesorem Intel Core druhé generace s taktem 2,5 GHz, pamětí až 6 GB, grafickou kartou nVidia  GT540M s pamětí o velikosti 1 GB a Blu-ray mechanikou. Velikost pevného disku byla zvolena 1 TB.
  • Velký důraz klade výrobce taktéž na kvalitní zvuk. Ten má na starosti technologie SonicMaster a DTS Surround Sensation UltraPC. Volitelnou periférií je externí subwoofer, který se postará o bohaté basy. Prodej modelu ET2410 začíná v těchto dnech a jeho cena byla pro český trh stanovena na 23 990 Kč s DPH. Postupem času, v říjnu a v listopadu, se ještě začnou prodávat modely ET2210 (uhlopříčka 21,5") a ET2700 (uhlopříčka 27").
Toshiba Satellite L735D - povedený dětský notebook Nedostatečné nabídky dětských notebooků na trhu si je jistě vědoma japonská společnost Toshiba. Ta spolu s americkým maloobchodním řetězcem Best Buy představila dětský notebook Toshiba Sattelite L735D. V podstatě se jedná o přebalený starší model L635 s novou s ohledem na děti orientovanou softwarovou výbavou. Na první pohled notebook zaujme svým barevný provedením. Stříbrné šasi doplňuje neonově zelená. | Foto: TechCrunch

Hardwarium - Každý týden přináší Datarama výběr krátkých zpráv ze světa hardwaru. Uniklé fotografie prototypů, vylepšováky, specifikace a tipy na hračky pro dospělé i děti.

autor: Datarama

reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama