reklama

Chcete olympiádu v televizi? Tak přestaňte tweetovat

30. 7. 2012 9:55

Fanoušci přetěžují síť. Britové tak nemohli v klidu sledovat svoji cyklistickou naději

//cdn.i0.cz/public-data/3f/2e/000a5a393b52bb09e02f4c2921e6_r16:9_w480_h270_gi:photo:492571.jpg Foto: Reuters

Londýn - Co píší na Facebook či Twitter sportovci, se Mezinárodní olympijský výbor (MOV) snaží hlídat (více čtěte ZDE). Nad příspěvky obyčejných lidí ale nemá kontrolu. Problémem není pouze obsah, ale také množství informací.

Síť je totiž zahlcena daty natolik, že často dochází k jejím výpadkům. Zaměstnanci televizních společností, které platí za vysílací práva nemalé částky, pak nezvládají včas a nebo dostatečně informovat o aktuálním dění.

K tomu došlo například v sobotu během závodu v silniční cyklistice. "Komentátoři nebyli schopni sdělit divákům, jak moc se od pelotonu odtrhla vedoucí skupina," komentuje list agentura Reuters.

Britové, kteří zapnuli televizi, aby fandili domácímu favoritovi Marku Cavendishovi, tedy byli podle ní značně rozčarovaní. "Mnozí z nich přitom neúmyslně vše ještě zhoršili, neboť ventilovali svou zlost na Twitteru, kde si stěžovali na nedostatek informací," pokračuje Reuters.

Pište jen to důležité

Že k problémům dochází kvůli internetové aktivitě stovek tisíců fanoušků, potvrdil i mluvčí MOV. Zástupci výboru proto také již vyzvali diváky, aby světu přes mobilní telefony sdělovali jen urgentní věci. "Samozřejmě že nehodláme komukoliv říkat: Ne, to nesmíte dělat," doplňuje mluvčí.

Masivní nástup chytrých telefonů, které umožňují zveřejňovat komentáře, fotky či videa okamžitě online, podle mediálních analytiků změnil charakter olympiády. Londýnské hry si díky svému internetovému prvenství dokonce vysloužily přezdívku "Socialympiáda".

K přetížení sítě přitom nevede pouze samotná aktivita fanoušků. Díky internetu v mobilu je možné rovněž sledovat oficiální televizní přenosy přímo v terénu namísto doma u televize jako dosud.

Zástupci MOV sdělili, že se snaží problém již řešit. Společnosti Vodafone, O2 a BT, které se staly oficiálními poskytovali připojení, ovšem Reuters sdělily, že zatím nezaznamenaly žádné problémy. "Abychom vyhověli rostoucí poptávce, poskytli jsme oproti poslední olympiádě v Pekingu čtyřnásobek kapacity," sdělila skupina BT.

  • Fotografii, která působivým způsobem částečně zachytí fázi sportovního pohybu, lze zhotovit technikou několikanásobné expozice. Takto například vypadá ladná dynamika pohybu italské gymnastky Vanessy Ferrari při jejím tréninku na olympijské hry v Londýně.
  • Zachycení estetična rozfázovaného pohybu lidi fascinovalo už před více než 100 lety. Jeden z prvních fotografů, který se věnoval studii pohybu, byl Eadweard_Muybridge . V rozmezí let 1873-1878 nafotografoval ohromné množství fotografických sekvencí . K zachycení pohybu klusajícího koně či běžícího muže například používal 24 fotografických přístrojů, které v řadě za sebou snímaly pohybující se objekt. Dnešním fotografům stačí už jen jeden fotoaparát. Při použití delší doby expozice a stroboskopických záblesků externího blesku je možné zachytit takovou fotografii, kterou vidíte výše. Je na ní čínský gymnasta Tcheng Chaj-pin, jak na visuté hrazdě trénuje na olympijské hry v Londýně.
  • Díky této technice můžeme ještě více obdivovat výtvarné aspekty pohybujících se sportovců. Na této fotografii je kupříkladu zachycen americký gymnasta Danell Leyva.
  • Jihokorejský gymnasta Kim Soo-myun.
Galerie (15)

Foto: Unikátní fotky olympioniků z Londýna

Autor: Reuters, Daniel Poláček


autor: Tereza Holanová

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama