reklama

CES 2012: Špionský vrtulník i iPad v kytaře, svátek techniky je tu

9. 1. 2012 9:30

Veletrh CES 2012 se veřejnosti otevře až v úterý, už teď ale probíhají akce pro odborníky a novináře. Dělníci zatím připravují stánky firem. Přejít do galerie: 11
  • Sony bude na CES 2012 ukazovat přenosnou konzoli PlayStation Vita.
  • Malá "špionská" Wi-Spi helikoptéra vybavená kamerou a ovládaná přes smartphone umí nahrávat fotky nebo video přímo na Facebook nebo YouTube, nebo je posílat do e-mailu. Cena stroje, který má být k dostání na podzim 2012, začíná na 120 dolarech.
  • Internetové rádio Sensia 200D umí spolupracovat s Facebookem a Twitterem a je napojeno na hudební službu Pure, která byla tento týden spuštěna ve Velké Británii. Přístroj za 450 dolarů bude k dostání od dubna 2012.
  • Firma Ion na CES 2012 představí ovladač Guitar Apprentice, do kterého vložíte iPad a s příslušnou aplikací můžete hrát téměř jako na skutečnou kytaru.
  • Smartphone firmy HTC s chipem ST Ericsson Nova A9500 umí pracovat s apliakcemi s tzv. rozšířenou (augmented) realitou. Ta přidává do obrazu další předměty - může například ukazovat, co se skrývá v zabalené krabici s hračkou. Rozšířená relaita se zatím používá zejména k reklamním účelům a k některým typům her.
Veletrh CES 2012 se veřejnosti otevře až v úterý, už teď ale probíhají akce pro odborníky a novináře. Dělníci zatím připravují stánky firem. | Foto: Reuters

V americkém Las Vegas se pootevřely brány veletrhu Consumers Electronic Show (CES 2012), který nabízí přehlídku nejnovějších technologických trendů. Veřejnost se mezi stnky velkých firem podívá až v úterý, novináři ale už měli možnost vidět první novinky. Podívejte se také:

autor: Datarama

reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama