reklama

Alkohol způsobil vyhazov dvou manažerů RIM

7. 12. 2011 5:14

Kvůli alkoholové patálii na palubě letadla vyhodila RIM dva zaměstnance

Během letu z Kanady do Číny způsobili dva pasažéři takový rozruch, že piloti museli letoun obrátit nedaleko Severního pólu a vrátit se zpátky. Přemíra alkoholu zapříčinila, že se George Campbell a Paul A. Wilson dopustili výtržností a neřídili se příkazy leteckého personálu. Incident by zůstal bez povšimnutí, kdyby se nejednalo o dva manažery kanadské společnosti Research in Motion, která vyrábí smartphony BlackBerry.

Pokuta a zákaz vstupu na palubu

Při příletu byli oba zadrženi a následně postaveni před soud. Ten jim uložil podmíněný trest bez vězení a oba budou muset splatit vysokou pokutu. Peníze půjdou letecké společnosti Air Canada. Dohromady zaplatí přes sedmdesát tisíc kanadských dolarů. Společnost RIM se k jejich činu také postavila nekompromisně a oznámila jejich propuštění. Lze ale předpokládat, že na vývoj mobilních telefonů to nebude mít vliv. V budoucnu si budou muset najít jinou práci a jinou leteckou společnost, na palubu Air Canada už nemohou.

Indonéské nepokoje

V poslední době musela RIM řešit ještě i jiné personální komplikace. Týkaly se indonéské pobočky, jejíž šéf stojí za podivnou reklamní kampaní. V ní nabízeli poloviční ceny za nové modely BlackBerry. Nabídka způsobila nepokoje v mnoha obchodech a několik prodejců skončilo v nemocnici. V tamní oblasti je tato značka velmi populární, z celkových sedmdesáti milionů uživatelů je šest právě z Indonésie.

  • HTC Sensation XE - potěcha pro každé uši 
Nový hudební telefon HTC Sensation XE s operačním systémem Android ohlásila na říjen tchajwanská společnost  HTC. Telefon, jak z názvu vyplývá, navazuje na úspěšný model HTC Sensation. Mimo kvalitní zvukovou produkci, dosaženou použitím technologie Beats Audio a speciálními špuntovými sluchátky (výstup 3,5 mm jack), svého předka překoná i výkonem. Srdcem telefonu je dvou jádrový procesor Qualcomm Snapdragon s taktem 1,5 GHz. Kapacitní dotykový 4,3" qHD (960 x 540 px) S-LCD displej zůstal zachován. Operační paměť RAM 768 MB je shodná. Přidaná je vestavěná paměť 4 GB rozšiřitelná o paměťové karty micro SDHC.
  • Zadní kryt přístroje zdobí 8 Mpx fotoaparát schopný pořídit fotografie v rozlišení 3 264 x 2 448. LED dioda, autofocus a možnost pořízení videa ve Full HD 1080p je samozřejmostí. Zpředu telefonu nalezneme VGA fotoaparát. Pro navigaci je telefon vybaven GPS a elektronickým kompasem. Dále FM rádiem, bluetooth a Wifi. Rozměry telefonu 126,1 x 65,4 x 11,3 mm. Hmotnost 151 g. Kapacita baterie by měla být 1730 mAh s uváděnou výdrží 550 minut hovoru a 540 hodin pohotovostního režimu. Na trhu se telefon objeví v říjnu. Předpokládaná cena 589 euro.
  • Acer Liquid Mini - Ferrari Edition 
Na vzhledu záleží, řekli si u tchajwanské společnosti Acer a svůj již půl roku zaběhlý model Acer Liquid Mini s operačním systémem Android oděli do barev italské stáje Ferrari (podobně tak učinili před rokem s modelem Acer Liquid). I tentokrát se povedlo. Rudý oblý zadní kryt s výrazným žlutým znakem s vzpínajícím se černým hřebcem nadmíru potěší oko každého fandy F1.
  • Ač vzhledem jednička po technické stránce střední třída. Telefon pohánění procesor Qualcomm s taktem 600 MHz. Paměť RAM 512 MB. Podpora paměťových karet micro SD do 8 Gb. Kapacitní 3,2" HVGA (360 x 480 px) displej. Fotoaparát 5 MPx. Součástí telefonu by měla být modul GPS. Přesné rozměry telefonu a kapacita baterie nejsou známy. Váha 105g.
Galerie (10)

Hardwarium: BlackBerry "Knight" 9980, HTC Sensation XE, Nyko Zoom

Autor: Datarama

autor: Adam Fiala

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama