reklama

Vítejte na Mobile World Congress 2011. Vládnou chytré mobily a tablety

15. 2. 2011 18:30

Jedno z lákadel letošního kongresu - Sony Xperia PLAY. Přenosná Playstation v kombinaci s chytrým telefonem. Šest předinstalovaných her a padesát dalších na trhu. Přejít do galerie: 8
  • Telefonu řeknete, že chcete kávu a on vám najde nejbližší kavárnu - popsal revoluci Microsoftu v ovládání mobilu jeho šéf Ballmer. Uživatelům iPhonu nebo Androidu, kteří tyto funkce znají již dávno, tím ale příliš neučaroval.
  • Jedno z největších témat letošního kongresu - strategická aliance Microsoftu a Nokie. Steve Ballmer, šéf Microsoftu, je oproti reakci trhu, plný optimismu.
  • Nenarozené dítě a do nedávna budoucí operační systém chytrých telefonů společnosti Nokia. MeGoo, které se ani nedočkalo oficiálního vydání, čeká po přechodu firmy na Windows zánik. Stejně jako firemní Symbian.
  • Příspěvek firmy HTC do nepřeberného množství tabletů, které má tento rok zaplavit světové trhy - HTC Flyer.
  • Po "kapesním" tabletu Galaxy Tab, který minulý rok média pasovala na jediného vážného konkurenta iPadu, přichází Samsung s další verzí. Tentokrát s desetipalcovým displejem, jako původní iPad.
Jedno z lákadel letošního kongresu - Sony Xperia PLAY. Přenosná Playstation v kombinaci s chytrým telefonem. Šest předinstalovaných her a padesát dalších na trhu. | Foto: Jan Kovalík

Barcelona- Světovému kongresu mobilní komunikace letos dominují chytré telefony, rychlé datové mobilní sítě a vznik třetího mobilního ekosystému. Ten má vytvořit Nokia a Microsoft, společně tak hodlají dohnat náskok firem Apple a Google.

autor: Jan Kovalík

 
reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama