reklama

Futuristický traktor zlínského studenta

25. 1. 2012 11:22

Absolvent zlínské univerzity David Polášek získal za svůj návrh traktoru cenu v prestižní designové soutěži, jejíž výsledky se vyhlašovaly na konci minulého roku v Singapuru. Soutěž Red Dot Design Award patří k největším světovým soutěžím v oblasti produktového designu, informoval dnes ČTK Jan Malý ze zlínské univerzity Tomáše Bati. Přejít do galerie: 17
  • Polášek absolvoval ateliér průmyslového designu na fakultě multimediálních komunikací, návrh traktoru zpracoval jako svou diplomovou práci.
  • "Navrhl design traktoru, který představuje přechod mezi současnými typy zemědělské techniky a typy s autonomním řízením, které se budou prosazovat v budoucnosti," řekl vedoucí diplomové práce Pavel Škarka.
  • Polášek dle svých slov zvolil odlišný přístup k tvarování kabiny, motorové části i blatníků, kol nebo světelných prvků.
  • "Respektuji všechny podstatné aspekty správné funkce a ergonomie víceúčelového stroje, ale zároveň využívám aerodynamické plochy, které zdůrazňují, že se jedná o pohyblivý objekt. Zdůrazňuji především funkci a stabilitu podvozkové části s koly - nejpodstatnější části stroje," uvedl Polášek.
  • Polášek dnes ČTK řekl, že ve spolupráci s univerzitou vzniká průmyslový vzor traktoru. "Až bude dokončen, budeme se snažit kontaktovat výrobce, zda by měli zájem o vytvoření konceptu nebo modelu," uvedl designér.
Absolvent zlínské univerzity David Polášek získal za svůj návrh traktoru cenu v prestižní designové soutěži, jejíž výsledky se vyhlašovaly na konci minulého roku v Singapuru. Soutěž Red Dot Design Award patří k největším světovým soutěžím v oblasti produktového designu, informoval dnes ČTK Jan Malý ze zlínské univerzity Tomáše Bati. | Foto: Designmag.cz/David Polášek

autor: Aktuálně.cz

reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama