reklama

Nejvyšší mrakodrap západní Evropy otevřel vyhlídku. Pojďte se podívat.

3. 2. 2013 1:00

The Shard, v překladu Střep, je od roku 2012 novou dominantou města nad Temží. Vynořuje se tak z pověstné londýnské mlhy v blízkosti nejslavnějších pamětihodností. 
Podobu mrakodrapu vtiskl italský architekt Renzo Piano, který je mimo jiné také spoluautorem návrhu pařížské galerie Centre Pompidou. Přejít do galerie: 34
  • Střep ale není jen další atrakcí pro turisty. Svou výškou 310 metrů (1013 stop) se stal i nejvyšší budovou Velké Británie a celé západní Evropy.
  • Slavnostní otevření do provozu se uskutečnilo vloni v červenci za přítomnosti syna královny Alžběty II. prince Andrewa.
  • Ceremoniálu se tehdy zúčastnil také katarský premiér šajch Hamad bin Džasím bin Džabr Sáni, jehož země financovala z větší části stavbu budovy v celkové hodnotě 450 milionů liber (13,4 miliardy korun).
  • Unikátní vyhlídka The View se pro veřejnost otevřela ale až letos 1. února.
  • Takto se finišovalo právě kvůli slavnostnímu otevření vyhlídky pro veřejnost.
The Shard, v překladu Střep, je od roku 2012 novou dominantou města nad Temží. Vynořuje se tak z pověstné londýnské mlhy v blízkosti nejslavnějších pamětihodností. Podobu mrakodrapu vtiskl italský architekt Renzo Piano, který je mimo jiné také spoluautorem návrhu pařížské galerie Centre Pompidou. | Foto: ČTK

Londýnský mrakodrap The Shard, tedy Střep, který je nejvyšší budovou Velké Británie i západní Evropy, už má otevřeno i pro veřejnost. Slavnostní otevření vyhlídky The View ve výšce 243 metrů se uskutečnilo 1. února. Prohlédněte si nový mrakodrap i jeho unikátní výhledy na Londýn a okolí.

autor: Věra Tůmová

reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama