reklama

Jak vypadá nejekologičtější budova světa

5. 3. 2013 1:00

Ústředí mezinárodní společnosti Schneider Electric, zvané Hive (v angličtině hnízdo nebo také úl), bylo dostavěno na předměstí Paříže v Rueil-Malmaison koncem roku 2008. Přejít do galerie: 21
  • Letos se pak centrála společnosti Schneider Electric stala nejekologičtější budovou světa.
  • Od mezinárodní komise udělující prestižní certifikát BREEAM budova Hive získala ve své kategorii vůbec jako první nejvyšší ohodnocení s označením Outstanding (do češtiny lze přeložit jako mimořádný).
  • Komise, která rozhoduje o udělení certifikátu BREEAM, hodnotí nejen design, ale i kvalitu budovy, jako například dopad na životní prostředí, úspory energií či prostředí uvnitř objektu.
  • Podle Bertranda Guarinose, odpovědného v pařížské centrále společnosti za oblast energetické správy a dopadů na životní prostředí, lze certifikát BREEAM považovat za nejkomplexnější hodnocení dopadů budovy na životní prostředí.
  • "Zaměřujeme se na oblast energetických úspor. Díky digitalizaci, inovativnímu monitoringu a správě tak dokážeme významně ušetřit na nákladech," přibližuje možnosti energetické správy Bertrand Guarinos.
Ústředí mezinárodní společnosti Schneider Electric, zvané Hive (v angličtině hnízdo nebo také úl), bylo dostavěno na předměstí Paříže v Rueil-Malmaison koncem roku 2008. | Foto: Schneider Electric

Nejvyšší, šestihvězdičkové ocenění v kategorii BREEAM In-Use International za rok 2013 získala centrála společnosti Schneider Electric v Paříži. Tím se podle hodnotících kritérií tohoto prestižního ocenění řadí na první místo žebříčku nejekologičtějších budov světa. Přijměte pozvání k prohlídce.

autor: Věra Tůmová

reklama
reklama
reklama
reklama
 
reklama