reklama

Začíná týden bouřek a chladu. Ledoví muži přijdou dřív

6. 5. 2013 11:20, aktualizováno

V první polovině týdne se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat nad 20 °C

Ilustrační foto. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Zatímco v první polovině nového týdne se budou nejvyšší odpolední teploty většinou zastavovat nad 20 °C, jeho závěr přinese ochlazení.

Během úterý bude přes Česko přecházet frontální systém, na kterém se mohou během odpoledne místy vyskytovat bouřky.

Silné bouřky se vyskytnou zřejmě ve východních Čechách, na Vysočině a na Moravě a ve Slezsku. Bouřky nás budou provázet celým týdnem.

Po čtvrtečním přechodu studené fronty začne do střední Evropy proudit chladnější vzduch od severozápadu až severu. Tzv. ledoví muži, které v kalendáři najdeme 12. až 14. května, tak letos přijdou o 48 hodin dříve a zatím to vypadá, že chladnější ráz počasí vydrží déle - nejméně celý týden.

Nedělní nejnižší ranní teplota byla naměřena na Jizerce, kde rtuť teploměru klesala k 1,5 °C, konec týdne ale zřejmě přinese do horských oblastí při zmenšené oblačnosti i mráz.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Jen přechodně se oblačnost protrhá na polojasno. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

V úterý bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky, denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Meteorologové varují, že ojediněle se mohou objevit i silné bouřky doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě kolem 30 mm, nárazy větru o rychlosti kolem 70 km/h a krupobitím.

Ve středu bude převážně polojasno, během dne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Odpolední teploty budou zřejmě nejvyšší z celého týdne - v maximech naměříme 21 až 25 °C.

Ve čtvrtek bude zpočátku dne polojasno až oblačno, postupně od západu velká oblačnost, místy s přeháňkami a ojediněle s bouřkami. Odpolední maxima ještě vystoupí na 19 až 23 °C.  Konec týdne přinese částečné ubývání oblačnosti i srážek, teploty ale půjdou dolů - v ranních minimech naměříme jen 7 až 1 °C, v odpoledních maximech v pátek 14 až 18 °C, o víkendu zřejmě jen 11 až 16 °C.

autor: Dagmar Honsová, Meteopress

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama