reklama

První slečna si dala úkol: Mluvit o těch, kdo se trápí

3. 2. 2013 13:50

V roli první slečny chci zvednout vážné téma mladých, uvedla v televizi

Kateřina Zemanová. Kateřina Zemanová. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Dcera nově zvoleného prezidenta Miloše Zemana Kateřina je nejen připravena vystupovat po boku svého otce a působit jako záskok za matku, ale z pozice "první slečny" rovněž udávat společenská témata.

Devatenáctiletá žena, kterou od soboty hlídají bodyguardi, v České televizi uvedla, že to budou ta, která se dotýkají mladých lidí a jmenovala poruchy příjmu potravy.

"To je věc, která je v mém věku rozšířená, je to téma, o kterém se málo mluví," vysvětlila Kateřina Zemanová.

Podle informací Ústavu zdravotnických informací a statistiky bylo před dvěma lety léčeno v ambulantních zdravotnických zařízeních s diagnózami poruchy přijímání potravy 3 389 pacientů, v psychiatrických lůžkových zařízeních pak bylo hospitalizováno 339 případů.

V televizi dále řekla, že její matka bude plnit maximum povinností první dámy, ona sama by pak chtěla vystupovat po boku obou svých rodičů. "Beru se jako takový záskok," upřesnila Kateřina Zemanová.

Dceru bývalého premiéra hlídají od soboty bodyguardi, protože byla významnou tváří prezidentské kampaně svého otce.

"První slečna" se nechala slyšet, že na rozdíl od svého otce si nechá poradit, jak nejvhodněji vystupovat, jak se oblékat i co říkat. Na gymnáziu, kde studuje, se chystá domluvit si individuální studijní plán, uvedla v rozhovoru pro Studio 6.

Dámy a pánové, prezident České republiky Miloš Zeman:

V rozhovoru pro Aktuálně.cz z konce ledna Kateřina Zemanová řekla, že v politice se s otcem běžně shodne, jiný názor ale mají například na homosexualitu. Před druhým kolem prezidentských voleb si sama sebe v roli "první dcery" ale zcela představit nedokázala.

"Hlavní roli jsem sehrála v kampani, kdy jsem tatínka představila nejen jako politika, ale hlavně jako člověka. To si myslím, že lidem scházelo. Pokud by ale tatínka zvolili, první dámou by byla maminka. Byla bych dál s rodiči, ale nebyla bych první dcera," uvedla tehdy Kateřina Zemanová s tím, že za matku by případně zaskočila.

autor: Domácí

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama