reklama

Policie zveřejnila v ČT video ze zatčení Jany Nagyové

22. 12. 2013 16:44, aktualizováno

Robert Šlachta: Chceme se zveřejněním záznamu bránit obviněním Petra Nečase.

Policie zveřejnila v ČT záznam ze zadržení Jany Nagyové Policie zveřejnila v ČT záznam ze zadržení Jany Nagyové | Foto: Repro: ČT

Praha - Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zveřejnil během pořadu České televize Otázky Václava Moravce záznam ze zatčení bývalého premiérovi sekretářky Jany Nagyové (dnes Nečasové).

Specializovaný útvar tím zareagoval na kritiku expremiéra Petra Nečase, který označil způsob zadržení jeho současné manželky jako aroganci moci.

Česká televize v neděli zveřejnila jen část ze zhruba patnáct minut dlouhého záznamu, který při domovní prohlídce Nagyové natočil jeden z detektivů. Není z něj patrné, že by se policie chovala neeticky.

Policie použila páčidlo

Nagyová nereagovala na výzvu policistů, takže muži chtěli použít ke vstupu do bytu páčidlo. To ale nebylo nakonec potřeba, protože Nagyová jim nakonec dveře otevřela. Byla velmi překvapená a jelikož to bylo v noci, tak vypadala i rozespalá.

Pusťte si záběry České televize ze zatýkání Jany Nagyové.video

Pusťte si záběry České televize ze zatýkání Jany Nagyové.

Video: YouTube.com

Další průběh, který ukázal záznam, byl spíše standardní. Velitel zásahu odebral Nagyové mobil i doklady, nedovolil jí si z bytu vzít žádné věci a o všech krocích ji vždy informoval dopředu.

"Přístup lidí byl naprosto profesionální," řekl v České televizi šéf ÚOOZ Robert Šlachta.

"Žádné vběhnutí do dveří nebylo, žádné beranidlo, to naprosto odmítám," dodal Šlachta.

ÚOOZ záznam neuvolní

Všechny obličeje na záznamu byly rozostřeny a Česká televize nezveřejnila ty části záznamu, kde se objevovaly osobní údaje současné manželky Nečase (například mobilní číslo) nebo jména policistů.

Na záběrech je také vidět, že se policie Nagyové ptají, zda v bytě její pes vydrží do druhé dne sám. Ona jim odpovídá, že ano.

Dalším redakcím však ÚOOZ záběry poskytnout nechce. Jeho mluvčí Pavel Hanták Aktuálně.cz řekl, že nikomu jinému je nedá.

"Využili jsme přímého přenosu v České televizi, kde jsme záznam zveřejnili. Dál je poskytovat nebudeme, nechceme z toho dělat mediální věc," uvedl Hanták.

Byla to arogance moci, řekl Nečas

Nečas v týdeníku Reflex uvedl, že jeho manželce neumožnil vykonat základní hygienické potřeby, chodili po posteli její dcery, rozkopávali do polštáře nebo kopali do věcí. Nic ze zveřejněného záznamu ale patrné není.

"Když to moje žena vyprávěla své psycholožce, paní doktorka jí odpověděla: To jsou metody StB a gestapa, jakkoliv bez použití fyzického násilí," uvedl Nečas.

"Bezúhonnou občanku, která nikdy nebyla spjata s násilnou trestnou činností, nedržela nikdy zbraň, dokonce i trestné činy jí přisuzované by patřily do kriminality bílých límečků, zatýká komando dvanácti zakuklených policistů. Domovní prohlídku v bytě, který má i s terasou 80 metrů čtverečních, provádělo patnáct policistů. To je arogance moci," dodal v Reflexu Nečas.

autor: Radek Nohl

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama