reklama

Greenpeace udělali ze zahrady Úřadu vlády hřbitov. Přibudou další kříže?

6. 4. 2011 13:30

Dřevěné kříže symbolizují obce, které zanikly kvůli těžbě hnědého uhlí v severních Čechách. Na takovém hřbitově je jich zatím sedmdesát osm.Přejít do galerie: 30
  • Lidé z Greenpeace se obávají, že současná vláda směřuje k tomu, že zbouraných obcí ještě přibude. Kvůli tomu vlezli dnes na zahradu Strakovy akademie v době, kdy uvnitř zasedala vláda.
  • Ministr průmyslu Kocourek předložil vládě Zprávu o aktualizaci státní energetické koncepce, která velmi nenápadně připravuje možnost prolomit těžební limity. A premiér Petr Nečas jej nepřímo podpořil.
  • Sídlo Úřadu vlády znají aktivisté Greenpeace poměrně důvěrně. Vloni dvakrát vylezli na jeho střechu. Dnes se k němu vydala početná skupinka zezadu, od řeky. Vypadali jako školní výlet.
  • U plotu Strakovy akademie ale začal frmol. Z baťůžků na zádech vytáhli žluté bundy...
  • Ze dvou dodávek se začal vykládat materiál. Hliníkové žebříky...
Dřevěné kříže symbolizují obce, které zanikly kvůli těžbě hnědého uhlí v severních Čechách. Na takovém hřbitově je jich zatím sedmdesát osm. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Aktivisté Greenpeace ve středu dopoledne překonali plot Strakovy akademie, v níž právě zasedal kabinet.

Na zahradě sídla vlády na protest proti možnému prolomení těžebních limitů uhlí v severních Čechách vztyčili několik desítek křížů, které měly symbolizovat hřbitov obcí zaniklých kvůli těžbě uhlí.

Čtěte více: Aktivisté vnikli do vládní zahrady a vztyčili zde kříže

autor: Ondřej Besperát

reklama
reklama
reklama
 
reklama